۹) ارائه گزارش و راهکار در خصوص پارک موتوری شهرداری

۹) ارائه گزارش و راهکار در خصوص پارک موتوری شهرداری

بنام خدا

ارائه گزارش و راهکار

در خصوص

پارک موتوری شهرداری

جهت

کنترل بهتر و استفاده بهینه از ماشین آلات

 

۱۵/۶/۱۳۹۴

 

 

توسط

علی داد یوسفی

 

                                                               بنام خدا                                         15/6/94

ریاست محترم شورای اسلامی شهر حاجی آباد جناب آقای شجاعی

با سلام

احتراما با توجه به درخواست های شفاهی و بر اساس بازدیدها و بررسی های بعمل آمده  گزارشی حاوی موارد مختلف از پارک موتوری شهرداری تهیه گردیده که علاوه بر بیان ضعف ها، پیشنهادهایی نیز جهت اصلاح امور ارائه گردیده است.

خواهشمند است پس از مطالعه در جلسه شورا مطرح و به شور گذاشته تا ضمن تصحیح موارد مطروحه، در صورت تصویب، محل مذکور بنحو شایسته ساماندهی و از ماشین آلات بصورت بهینه استفاده  گردد.

 

                                                                      با تشکر

                                                                  علی داد یوسفی

                

 

 

 

 

 

 

موارد قابل ملاحظه در خصوص پارک موتوری شهرداری:

 1. لازم است که پارک موتوری کاملا تسطیح شده و همه ی آشغالها به بیرون منتقل و بر اساس طراحی یکی از مهندسین عمران شهرداری با توجه به فضای سبز و انبار ها و ساختمان های قابل استفاده یک مکان زیبا، منظم و با نشاط با استفاده از سنگ لبه، سنگفرش وفضای سبز ایجاد گردد.
 2. یک پارکینگ وسایل نقلیه متفرقه نزدیک درب خروجی و همچنین کیوسک نگهبانی به کنار درب خروج در طراحی لحاظ گردد تا اولا هیچ وسیله ی متفرقه ای حتی سواری های رانندگان و پرسنل شهرداری به داخل پارک موتوری وارد نشده و ثانیا همه ی وسایل نقلیه حتی دستگاه های سبک وسنگین شهرداری که قصد خروج دارند از آنها بازدید به عمل آید.
 3. سایبان وسط محوطه به نزدیک دیوار جنوبی منتقل گردد و دستگاه ها به صورت منظم با مکان مخصوص به خود در جای خود قرار گیرند.
 4. به اندازه ی کافی و لازم دوربین مدار بسته نصب گردد و به سیستم نظارتی در اتاق شهردار بصورت on line متصل گردد.
 5. ماشینهای آتش نشانی کاملا رفع عیب شده و همیشه آماده به کار باشند و از استفاده از آن­ها جهت فضای سبز و آبرسانی به منازل و محل کار اشخاص و… جلوگیری به عمل آید تا در زمان وقوع حوادث بتوانند به نحو شایسته به شهروندان کمک نمایند.
 6. دینام بزرگ سنگ شکن در پارک موتوری مفقود گردیده بررسی و پیگیری گردد.
 7. تعویض روغن ماشین آلات از موارد مهم در نگهداری آنها می باشد لازم است یک مسئول مطمئن، مشخص و هر دستگاه می بایست دارای کارت باشد که وضعیت کلی ماشین مثل زمان تعمیر قسمت های مختلف و زمان تعویض روغن آن نشان دهد و لازم است که به موقع تعویض روغن صورت گردد. (بر اساس کارکرد و یا ساعت) چنانچه جهت صرفه جویی، تعویض روغن صورت نگیرد زیان آن به مراتب بیشتر خواهد شد و همچنین هر دستگاهی روغن مخصوص به خود نیاز دارد که می بایست رعایت گردد. رانندگان از دیر عوض شدن روغن گله دارند.
 8. با توجه به اینکه آقای شرافت بیل مکانیکی تعمیر نموده و مدت زیادی از آن نمیگذرد علت توقف و بخار کردن روغن که نشانه خراب شدن موتور میباشد چیست؟ بررسی و پیگیری گردد.
 9. متاسفانه از برخی از دستگاه های سنگین شهرداری از قبیل بیل مکانیکی به عنوان دستگاه های تعلیمی برای یاد دادن افراد استفاده میشود که این امر باعث می شود به دستگاه صدمه زده شود بررسی و پیگیری و جلوگیری گردد.
 10. فینیشر شخصی در پارک موتوری تعیین تکلیف گردد
 11. لازم است مسئول مشخصی جهت نظارت بر سوخت ماشین آلات وجود داشته باشد تا ضمن بازدید مداوم بر اساس کارکرد، سوخت یا هزینه سوخت به راننده ها داده شود.
 12. مخازن سوخت به شکل مناسب مورد استفاده قرار نمیگیرد لازم است جابجا شده تا به نحو بهتری از آن استفاده شود.
 13. خاور تانکر آب در ماه گذشته تعمیر کامل گردیده، اکنون نیز موتور آن خراب شده است علت بررسی گردد.
 14. با تشکیل جلسه­ای با حضور ریئس اداره آب از وی خواسته شود که:

الف) از تزریق آب چاه پارک موتوری و حتی دیگر چاه­های موجود در سطح شهر بدلیل غیر بهداشتی بودن جلوگیری بعمل آورد.

ب) چنانچه چاه آب متعلق به اداره آب بوده با چاه آب که در گوشه شرقی پارک موتوری می­باشد در صورت موافقت تعویض گردد و از پارک موتوری منفک شود.

ج) در غیر اینصورت اتاق فرسوده و قدیمی که بر روی چاه در وسط محوطه می­باشد بدلیل اشغال کردن فضا، مانع دید بودن و نازیبا بودن، تخریب شده و در صورت نیاز می­توان یک سایبان روی آن و فنس اطراف آن ایجاد نمود.

 1. نگهبان سالهاست که به صورت شبانه روزی در پارک موتوری میباشد اولا خسته شده است و ثانیا به دلایل مختلف از جمله وضعیت موجود پارک موتوری توانایی حراست لازم از وسایل ندارد، تعیین تکلیف شود.
 2. هزینه استهلاک ماشین های فرسوده بالا است و نگهداری آنها مقرون به صرفه نمیباشد توصیه میگردد از طریق فرایند مزایده به فروش و ماشین نو جایگزین گردد.
 3. شرح وظایف انباردار و حیطه عمل آن به وی تفهیم و نظارت و کنترل سوخت و حتی حراست پارک موتوری را در وقت اداری میتوان به عهده وی گذاشت.
 4. موجودی انبار­ها تنظیم و طبقه بندی شده، ورود و خروج آن مستند بوده و در اسفند ماه هر سال انبار گردانی شود و داغی قطعات تعویض شده تحویل گرفته و بررسی گردد.
 5. هر چه سریعتر لیست موجودی ها در پارک موتوری به روز شود و ورود و خروج لوازم در لیست موجود منعکس گردد.
 6. قالب های فلزی سیمانی قدیمی و جدید جمع آوری و تعداد مفقودی مشخص و آن­هایی که قابل استفاده نیستند به مزایده گذاشته شود.
 7. شاسی متحرک مخزن آب سالم بوده میتوان مخزن آب آن تهیه نمود که از آن با هزینه پایین میتوان برای موارد مختلف استفاده نمود.
 8. تانکر آب ولوو مدتهاست که متوقف بوده و موتور آن باز می باشد، فقط نیاز به یاطاقان و تراش سرسیلندر دارد با توجه به نیاز شدید به آن دستگاه لازم است جهت تهیه لوازم و تعمیر آن اقدام عاجل صورت گیرد.
 9. کامیون تانکر آب (ولوو) بعد از تعمیر موتور و تعویض روغن، پیچ کارتر موتور باز شده و باعث می گردد که موتور جام گردد که جهت کاهش خسارت از مسئول مربوطه خواسته شده که یاطاقان ها بازدید شود، پیشنهاد می­گردد که ضمن پیگیری در خصوص سهل انگاری تعویض کننده ی روغن و راننده، مقصر این خسارت مشخص گردد.
 10. لودر ولوو L120 چندین ماه میباشد که گیربکس آن خراب است لازم می­باشد جهت استفاده از این سرمایه اقدام عاجل در خصوص تعمیر و راه اندازه ی آن صورت گیرد.
 11. در خصوص خاور پرس زباله نیاز به لاستیک و باطری دارد لازم است که بروز شده و قابل استفاده گردد.
 12. در خصوص نیسان سد معبر لازم است جهت استفاده و بهره برداری، موتور آن تعمیر شود و چرخ عقب آن نیز که در جای دیگر از آن استفاده میگردد عودت داده و به ماشین نصب گردد.
 13. نیسان کمپرسی جهت جمع آوری زباله ها به شدت مورد نیاز میباشد لازم است هرچه سریع تر تعمیر شده و بکار گرفته شود. (خرابی آن ترکیدن سرسیلندر و سینی سر جلو میباشد)
 14. ماشینهایی که خراب هستند چنانچه تعمیر نشوند به سرعت از بین رفته و از حیز انتقاع خارج میگردند پیشنهاد می­شود اگر قابل استفاده هستند تعمیر شده و به کار گرفته شوند و اگر از رده خارج هستند زمینه به مزایده گذاشتن آن­ها فراهم گردد.
 15. نیسان کمپرسی از رده خارج و آهن الات مازاد و فرسوده هرچه سریع تر به مزایده گذاشته شود.
 16. تریلی تراکتور مدتهاست که استفاده نگردیده است به مزایده گذاشته شود.
 17. مدتهاست که سطل زباله بزرگ بصورت نو در پارک موتوری میباشد علت عدم استفاده از آنها چیست؟ بررسی گردد.
 18. از ورود وسایل نقلیه متفرقه جلوگیری بعمل آید، چنانچه وارد پارک موتوری شدند اولا از آنها خواسته شود که جای مخصوص دستگاههای متفرقه پارک نمایند و ثانیا به مالکین آنها تذکر داده شود که کلیه مسئولیت های مختلف دستگاه به عهده خودشان خواهد بود.
 19. مخزن آب بزرگ که قبلا مورد استفاده اداره آب بوده متعلق به شهرداری می­باشد و مدت­ها است که از آن استفاده نمی­گردد، از مخزن در مکان دیگر بعنوان مثال در پارک زیتون برای آبیاری از آن استفاده گردد
 20. تعداد دو عدد چراغ چشمک زن راهنمایی و تعداد ۳۱ عدد چراغ تزئینی در انبار وجود دارد از آن­ها جهت چهارراه دانشجو و تل سیاسی استفاده شود
 21. تعداد چند هزار پلاک در انبار موجود می­باشد، می­توان با نصب آن­ها به در منازل شهروندان اولا آدرس منازل شهروندان دقیقتر شده و ثانیا درآمدی برای شهرداری بدست خواهد آمد.
 22. هر راننده مسئولیت ماشینی که تحت اختیارش قرار می گیرد می بایست با تضمین لازم بپذیرد.

       37 .از ورود افراد متفرقه و بیکار به پارک موتوری جلوگیری به عمل آید.

 

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “۹) ارائه گزارش و راهکار در خصوص پارک موتوری شهرداری”طراحی و میزبانی در شرکت پارس نوین سرور